Корисно знати
Тут зібрані корісні статті з естетичної стоматології.

Зараз ми всі добре усвідомлюємо, яку руйнівну шкоду може завдати куріння нашому організму – від підвищення ризику легеневих захворювань і діабету до хронічного бронхіту та високого кров’яного тиску.

Але коли ви востаннє зупинялися й думали про те, як сигарети можуть вплинути на здоров’я вашої порожнини рота?

Скільки часу потрібно, щоб куріння вплинуло на зуби?

Відповідь на це запитання залежить від кількох різних речей, включаючи стан вашого поточного здоров’я ротової порожнини та те, як часто ви запалюєтеся.

Однак протягом тижня після початку куріння більшість людей почнуть помічати значні зміни в зубах і яснах, а також помітне погіршення здоров’я ротової порожнини. Деякі люди навіть можуть помітити негативні наслідки після першої сигарети.

Звичайно, чим довше ви продовжуєте палити, тим більше погіршуватиметься здоров’я вашої порожнини рота, і тим більше ви ризикуєте розвинути серйозні проблеми з зубами та яснами.

Але які проблеми зі здоров’ям ротової порожнини пов’язані з курінням?

Наліт і зубний камінь

Тютюнові сигарети сумно відомі тим, що викликають сухість у роті. Викуривши свою першу сигарету, це може поставити під загрозу вашу здатність виробляти слину, яка відіграє важливу роль у підтримці ваших зубів і ясен здоровими.

Це пояснюється тим, що він нейтралізує кислоти та вимиває бактерії, які живуть у вашому роті. Без нього або в достатній кількості бактерії можуть легко прикріплюватися до зубів і ясен, що робить карієс, рецесію ясен і захворювання ясен ймовірними, якщо ви продовжуєте палити.

Захворювання ясен і втрата зубів

Зубний наліт є однією з основних причин захворювань ясен, які, як виявилося, є основною причиною втрати зубів. Коли ви продовжуєте палити, бактерії можуть спричинити відсування ясен від зубів (відоме як рецесія ясен), залишаючи невеликі простори або «кишені» для накопичення ще більшої кількості зубного нальоту.

Згодом ці кишені можуть продовжувати поглиблюватися, зрештою послаблюючи тканини та кістки, які захищають ваші зуби та утримують їх на місці.

Якщо ви помітили накопичення зубного нальоту на зубах або будь-які інші проблеми, як-от опущення ясен, якнайшвидше запишіться на прийом до свого стоматолога.

Рак порожнини рота

Найсерйознішим ризиком, пов’язаним з курінням тютюнових сигарет, є рак порожнини рота.

Якщо ви курите, у вас у десять разів більше шансів захворіти на рак ротової порожнини, ніж у тих, хто взагалі не курить. Незважаючи на те, що багато видів раку ротової порожнини піддаються лікуванню, ви все одно повинні відвідувати свого стоматолога принаймні двічі на рік для огляду, оскільки це може виявити проблему до того, як вона погіршиться.

Як то кажуть – найкращі ліки – профілактика.

Чи покращиться моє здоров’я порожнини рота, якщо я кину палити?

Хоча відмова від сигарет магічним чином не усуне всі проблеми, які вони спричинили, це зменшить ризик розвитку захворювань ясен і випадіння зубів, а також покращить реакцію ротової порожнини на лікування ясен, у тому числі на рак ротової порожнини.

Які найкращі способи кинути палити?

Багато колишніх курців змогли кинути палити лише завдяки силі волі, але іншим не так пощастило, і їм потрібно щось допомогти на цьому шляху.

Є багато доступних варіантів підтримки, зокрема засоби, що допомагають кинути палити, як-от нікотинові пластирі та жувальні гумки, а також електронні сигарети, які значно менш шкідливі для ваших зубів і ясен, ніж сигарети.

Окрім будь-якого з цих методів, відвідування консультацій також може бути величезною допомогою.

Немає часу, як зараз, коли справа доходить до того, щоб кинути палити та покращити здоров’я порожнини рота.

Незалежно від того, чи потрібна вам проста професійна чистка для видалення стійкого зубного нальоту, більш інтенсивне лікування захворювань ясен у м.Суми або інформація про те, як зупинити опущення ясен, ми тут для вас.

Щоб записатися на консультацію до наших експертів-практиків, зателефонуйте за номером +380661968793.

Ми з нетерпінням чекаємо зустрічі з вами та дізнаємося більше про те, як ми можемо допомогти.